Kанада: Полиција растерала демонстранте са моста „Амбасадор“ између Канаде и САД, али саобраћај ипак није успостављен

(фото:НСПМ)
Kанадска полиција растерала је демонстранте и уклонила возила која су блокирала значајан пут за трговину на граници са САД и ухапсила неколико особа, али мост Амбасадор на граници две земље још није отворен за саобраћај.
Демонстранти, који се противе мерама ограничења које су уведене због пандемије коронавируса и обавезној вакцинацији, блокирају мост Амбасадор између Виндзора у Канади и Детроита у САД пети дан заредом, ометајући међународну трговину, претходних дана ухапшено је неколико људи.
Премијер Онтарија Даг Форд прогласио је у петак ванредно стање у провинцији на основу кога ће његов кабинет моћи да изрекне новчане казне од 100.000 долара и до годину дана затвора као казну за људе који настављају да илегално блокирају путеве, мостове, шеталишта и другу круцијалну инфраструктуру.
CANADA/USA BORDER – VANCOUVER ????????????????
Wow!!! Most people we’ve seen in 2 years!
10,000+ Held The Line! ????????
The Power of the people – United! ????????????????????????It’s was another Proud day to be Canadian. ❤️????????❤️????????❤️ pic.twitter.com/RZ8AtYEGgN
— Monty Claira ???????????????? (@ClairaMonty) February 13, 2022
Протести „Kонвоја слободе“, који су у главном граду Отави започеле канадске камионџије ушли су у 17. дан.
Прерастао је у шири протест против епидемијских мера, а придружили су се људи у мањим возилима, укључујући аутомобиле, комбије и камионе.
НСПМ
Бонус видео
