Текуће ковид обмане: Како су владајуће елите лагале о маскама и мандатима за маске
Погрешно руковођење пандемијом ковид-19 од стране глобалне елите озбиљно је нарушило поверење у мишљење стручњака.
Појављују се нове информације да су високи званичници сумњали у политику која је наметнута америчкој јавности. Делећи резултате свог сведочења са др Ентонијем Фаучијем, државни тужилац Мисурија Ерик Шмит је разоткрио Фаучијево залагање за маске као неискрено:
„Још једна посластица из Фаучи фајла: 20. фебруара послао је мејл пријатељици са саветом да су маске неефикасне. Поново потврђено 31. марта, а 3. априла он је непоколебљив у ставу да би требало да носи маске иако није могао да цитира ниједну студију која би то доказала. Уследили су мандати — животи уништени.“
Бројне студије оспориле су ефикасност маски, али су се мандати маски уздигли на националном нивоу. Током врхунца пандемијске хистерије, Амерички институт за економска истраживања објавио је серију критичких чланака у којима се разоткрива корисност маски. У ствари, једна истакнута студија из 2020. храбро је признала да је употреба маски првенствено симболична:
„Знамо да ношење маске изван здравствених установа нуди малу, ако је уопште има, заштиту од инфекције. Органи јавног здравља дефинишу значајну изложеност ковиду као контакт лицем у лице у кругу од 6 стопа са пацијентом са симптомима ковида-19 и тај контакт траје најмање неколико минута. . . . Стога је шанса да се зарази ковидом-19 у пролазу у јавном простору минимална. У многим случајевима, жеља за широко распрострањеним ношењем маски је рефлексивна реакција на анксиозност због пандемије“.
Ни деца нису била поштеђена ковид хистерије. Маске су постале уобичајене у школама широм Америке и широм света, упркос великом обиму истраживања у којима се тврди да могу да нашкоде малолетницима. Једна студија из Немачке приметила је да су родитељи изразили забринутост да употреба маски има штетне ефекте на децу. Штавише, докази сугеришу да употреба маски ограничава изражајне способности деце. Читање израза лица наставника и вршњака помаже у развоју језика детета, али су, нажалост, маске биле потребне чак и током међугрупних разговора.
Недавни рад објављен у часопису Когнитив Рисирч: Принсиплс анд Импликејшнс тврди да је употреба маски ометала способност препознавања лица код деце. Истраживачи су претпоставили да поремећене способности препознавања лица имају негативне последице по емоционални развој деце, рекавши да „промене у перформансама препознавања лица и промене у обради делимично оклудираних лица могу имати значајан утицај на друштвене интеракције деце са вршњацима и њихову способност да формирају односе са васпитачима“.
Широко распрострањени мандати маски нису били од користи деци, и уместо да спрече смртност повезане са ковидом, довели су до умирања људи. Према др Закхаријасу Фогену из Немачке, „мандати маске су заправо изазвали око 1,5 пута већи број смртних случајева или [отприлике 50 процената] више смртних случајева у поређењу са мандатом без маске.“ Др Фоген је изнео теорију да је поновно удисање хиперконцентрисаних капљица залепљених за маске довело до горих болести и повећало стопу смртности.
Скандал са ковидом показао је да су елите намерно дезинформисале јавност на сваком ћошку. Грађани су упозорени због игнорисања мандата за маске, иако су докази били јасни да оне не функционишу. Омаловажавање оних који су одбили да подрже вакцине против ковид-19 било је још страшније.
Вакцине су обично успешне, али вакцине против ковид-19 су наметнуте јавности без одговарајућег истраживања. Супротно тврдњама политички мотивисаних актера, најновије истраживање о вакцинама против ковид-19 је запањујуће негативно. Научна истраживања показују да је стопа миокардитиса већа код вакцинисаних и да природни имунитет пружа одличну заштиту од вируса. Штавише, постоје огромни докази да су много промовисана закључавања била катастрофа. Након оркестриране обмане јавности од стране владајуће елите, било би глупо веровати њиховим предлозима.
Пандемија нас је с правом научила да ће владајуће елите фабриковати доказе и злоупотребљавати податке да промовишу своју агенду на наш рачун, и мало је вероватно да ће икада моћи да поврате наше поверење.
Александар Митић / Васељенска
БОНУС ВИДЕО:
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.