Научници: Ковид 19 има ванземаљско порекло?
У мору необичних и чудних теорија о пореклу новог вируса корона, нашла се и једна у којој се сугерише да је Ковид-19 „дошао“ из свемира.
Остале теорије у односу на ову звуче досадно, пише портал „Дискавер магазин“ који преноси делове истраживања групе научника, предвођених Едвардом Стилом и Налином Чандром Викрамасингом.
Професор Викрамасинг је, иначе, познат по свом раду на теорији панспермије која тврди да живот у облику микроба има космичко порекло.
Ова група научника је већ објавила 10 радова о вирусу корона, а у једном од њих, објављеном средином јула, сугерише да је Ковид-19 „донео“ метеор који је експлодирао изнад кинеског града Сонгјуан 11. октобра прошле године.
Они сматрају да је метеор, који је примећен на 2.000 километара од Вухана, где је регистрован први случај вируса корона, ослободио „вирусне честице“.
Портал „Дискавер магазин“ напомиње да за сада нема чврстих доказа за ову теорију, као ни за наводе да вируси и бактерије постоје у свемиру.
Подсећа се и да теорија панспермије није ништа ново и да су се тиме бавили и у древној Грчкој, а у новије време и астрономи, међу којима Фред Хојл, који је преминуо 2001. и професор Викрамасинг.
Викрамасинг, доктор математике пореклом из Сри Ланке, пензионисани је професор више универзитета, међу којима су и Кембриџ и Кардиф, где се бавио астрономијом, математиком и математичком физиком.
Познато је да је и раније износио теорије да су се у прошлости дубоки соларни минимуми подударали са пандемијама.
„Мислим да је вирус дошао у облаку кометне прашине који се таложио у стратосфери изнад Вухана, где су се догодили први случајеви заразе. Затим се кроз стратосферске ветрове распршио у Иран, Италију и другде у појасу северне географске ширине. Након што се вирус спусти на Земљу, шири се људским контактом, а садашња ограничења смањују ширење. Али падавине са неба никако не могу бити спречене таквим мерама“, казао је Викрамасинг.
Спутњик
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.