Не бацајте ПЕПЕО, дићи ће вашу биљку из мртвих!
Собно цвеће има другачији начин живота у кућним условима, који се разликује од њиховог природног станишта. Зато је уз све кораке правилне неге сваке биљке, потребна и прихрана.
Прихрана собног цвећа разликује две категорије:
Прихрана зелених листајућих биљака
Прихрана цветајућих врста биљака
Ђубрива за собно цвеће разликују неколико начина коришћења. Наиме, можемо их користити у воденом раствору, приликом заливања биљке или у воденом раствору праха ђубрива. Постоје и чврсти облици ђубрива попут гранула или штапића, који се стављају на површини земље.
Поред овакве прихране, собно цвеће се може хранити и фолијарним путем, преко листова. За такву врсту ђубрења се користи минерална прихрана коју убацимо у ручну прскалицу са пумпицом и прскамо листове.
Са ђубривом не треба претеривати, јер велика количина истог може довести до потпуног сушења цвећа. Прихрана се чува на хладним местима и нема рок трајања, пише цвецараелите.рс. При коришћењу ђубрива, поступајте по упуству на производу, али је углавном сасвим довољан 1 грам прихране на 10 литара воде.
Пепео као прихрана
Пепео садржи алкалне и земноалкалне елементе попут калцијума, калијума и магнезијума. Због тога се често користи као прихрана. Пепео смањује киселост земљишта, позитивно утиче на биљно ткиво и подиже отпорност цвећа на сушу. Такође је познато да оваква ђубрива пружају јаке и чврсте плодове биљака.
Прихрана од пепела се углавном користи код биљака које пружају плодове. У земљу се уноси на јесен или рано пролеће, отприлике 3 месеца пре бербе. Од пепела, најбоље је користити онај настао након сагоревања тврдог дрвета попут храста или букве.
[table id=1 /]
Новости
БОНУС ВИДЕО:
За више вести из Србије и света на ове и сличне теме, придружите нам се на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Вајберу, Телеграму, Вконтакту, Вотсапу и Јутјубу.